LASERY ZABIEGOWE W GINEKOLOGII

Kurs na który mamy przyjemność zaprosić, pozwoli Państwu w gronie najlepszych specjalistów na praktyczne zdobycie wiedzy w zakresie zastosowania NOWYCH TECHNOLOGII ZABIEGOWYCH w ginekologii estetycznej. Jest to kolejna dziedzina medycyny w której laseroterpia zdobywa uznanie lekarzy i pacjentów.

Zabiegi wykorzystujące technologię laserową spowodowały sporo pozytywnych zmian w ginekologii estetycznej. Wykonywane zabiegi są bezpieczniejsze  
i   bezinwazyjne co sprawia, że do minimum zostaje zniwelowane ryzyko niepotrzebnego uszkodzenia ciała a po zabiegu pacjentka szybciej wraca do normalnego funkcjonowania. Technologia ta tworzona została dla kobiet borykających się ze uciążliwymi problemami okolic intymnych. Dawniej plastyka narządów rodnych kobiet była wykonywana chirurgicznie przy użyciu skalpela co niestety wiązało się z wieloma niedogodnościami i długim okresem rekonwalescencji pacjentki.

KILKA SŁÓW NA TEMAT KURSU

Kurs skierowany jest do lekarzy ginekologów, którzy chcieliby przy pomocy bezpiecznych 
i nieinwazyjnych metod kompleksowo pomagać swoim pacjentkom w uzyskaniu większego komfortu fizycznego a także psychicznego.

TEORIA: maximum 2 godziny

Podczas panelu teoretycznego uczestnicy wezmą udział w wykładach na temat:

- Wykład wprowadzający 
- Laser w ginekologii

- Laserowa rewitalizacja pochwy - dlaczego ginekolog ? - wskazania i przeciwwskazania

- Rewitalizacja pochwy a nietrzymanie moczu - możliwe powikłania po zabiegach

- Technika wykonywania zabiegów rewitalizacji pochwy
- Laser w ginekologii - praktyczne uwagi z własnego doświadczenia i literatury
- Dokumentacja / zgody pacjentów / wywiad
- Podsumowanie kursu

PRAKTYKA: minimum 3 godziny

W trakcie kursu uczestnicy będą asystować podczas zabiegów wykonywanych przez operatorów sprzętu. Każda grupa będzie uczestniczyła w zabiegach wykonywanych LASEREM CO2. Z godnie z przedstawionym programem ramowym, każda grupa będzie uczestniczyła w minimum 2 zabiegach:

2 x ZABIEG WNM - LASER

2 x ZABIEG REWITALIZACJI POCHWY - LASER

Podczas kursu będzie można także zapoznać się z ofertą dystrybutorów laserów na rynku polskim.

DLA KOGO?

Kurs dedykowany jest dla osób, które:

dokonali zakupu sprzętu i chcieliby powiększyć swoją wiedzę praktyczną

chcą podjąć świadomą decyzję o zakupie urządzenia dostosowanego do ich potrzeb

mają w planach rozszerzyć zakres usług w swoim gabinecie lub chcieliby podjąć pracę 
w gabinetach stosujących najnowszą technologię zabiegową

chcą zapoznać się z ofertą dystrybutorów

PROWADZĄCY KURS

prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer

właściciel Centrum ginekologiczno-położnicze ZimMed


Osobą prowadzącą kurs jest prof. dr hab. Mariusz Zimmer - specjalista ginekolog- położnik. Pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa od 1983 roku.

Jest kierownikiem II Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej - Ośrodka Klinicznego o najwyższym stopniu referencyjności .

Jest doświadczonym ekspertem jak również współtwórcą wielu rekomendacji postępowania położniczo – ginekologicznego dla lekarzy położników - ginekologów w Polsce.

dr n. med. Anna Rosner-Tenerowicz


Dr n. med. Anna Rosner-Tenerowicz – lekarz specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa. 

Ekspert w dziedzinie diagnostyki prenatalnej oraz okołoporodowego monitorowania stanu płodu. Zaganienia te stały się tematem Jej doktoratu, obronionego z wyróżnieniem w 2013 roku.

Obecnie kieruje Działem Szybkiej Diagnostyki Prenatalnej oraz Centrum Ultrasonografii Zabiegowej Kliniki Ginekologii i Położnictwa - jedynymi takimi placówkami na Dolnym Śląsku, umożliwiającymi diagnozowanie i prowadzenie najtrudniejszych przypadków klinicznych cieżarnych pacjentek oraz wykonywanie specjalistycznej diagnostyki ginekologicznej. Posiada bogate doświadczenie w endoskopii ginekologicznej z zastosowaniem najnowszych metod obrazowania oraz w zabiegowej ultrasonografii ginekologicznej w technice 4D.

dr Aleksandra Zimmer


Dr Aleksandra Zimmer - asystentka w II Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu - ośrodka o najwyższym poziomie referencyjności.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, laureatka Stypendium Ministra Nauki dla najlepszych studentów w Polsce. Certyfikowany ultrasonografista IOTA group.

Szczególne zainteresowanie kieruje w stronę diagnostyki prenatalnej i patologii łożyska, ponadto od kilku lat zdobywa doświadczenie w zakresie ginekologii estetycznej w zakresie zabiegów wykonywanych w Centrum Medycznym ZimMed - doświadczeniem tym dzieli się na zjazdach krajowych i międzynarodowych.

WE WSPÓŁPRACY Z:

logo zimmed nowe

INFORMACJE O OPŁATACH


SZANOWNI PAŃSTWO,
Z UWAGI NA WARSZTATOWY CHARAKTER, W KURSIE MOŻE UCZESTNICZYĆ NIE WIĘCEJ NIŻ 24 OSOBY PODZIELONE NA GRUPY.

cena brutto
2829

  • CENA STANDARDOWA OD 01.03.2018 DO 31.03.2018

cena brutto
3444

  • CENA OD DNIA 01.04.2018

CENA OBEJMUJE


PROGRAM SZCZEGÓŁOWYKURS ODBĘDZIE SIĘ W HOTELU:


ul. Podwale 84, 50-414 Wrocław

FORMULARZ REJESTRACYJNY

W celu zarejestrowania się, prosimy o przejście do systemu rejestracji klikając w przycisk poniżej. Rejestracja jest jednoznaczna z zaakceptowaniem regulaminu wydarzeń organizowanych przez MedicaExpert Conference.
Przeczytaj Regulamin
 
 


PARTNERZY WYDARZENIA: