SPRAWOZDANIE

W dniach 19 - 21 października 2018 r. już po raz trzeci odbyła się Konferencja naukowo-szkoleniowa „Anestezjologia i Intensywna Terapia Rejonów Polski Wschodniej – Mikrobiologia w Anestezjologii i Intensywnej Terapii”. Spotkanie miało miejsce w Hotelu Sarmata zlokalizowanym w centrum niezwykłego Sandomierza.

Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku program konferencji koncentrował się na współpracy Anestezjologów i Mikrobiologów. W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 specjalistów, dla których konferencja była nie tylko miejscem wymiany doświadczeń, ale również okazją do nawiązania nowych kontaktów.

Sesja inauguracyjna poświęcona była problemom mikrobiologicznym w anestezjologii i intensywnej terapii. Uczestnicy poznali historię Intensywnej Terapii Polskiej przedstawioną przez prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Rybickiego oraz prof. dr hab. n. med. Andrzeja Nestorowicza. Podczas sesji omówiony został również temat epidemiologii sepsy oraz intensywnej terapii okiem mikrobiologa.

Drugiego dnia Konferencji poruszane były zagadnienia dotyczące antybiotyków i patogenów, antybiotykoodporności, zakażeń odcewnikowych oraz infekcji płucnych. Tego dnia uczestnicy mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach z zakresu hemodynamiki, terapii pozaustrojowych oraz technik infiltracji rany.

Ostatni dzień konferencji poświęcony był terapiom pozaustrojowym oraz płynom i środkom inotropowym w praktyce anestezjologicznej.

Podczas Konferencji uczestnicy wysyłali pytania skierowane do wykładowców, którzy odpowiadali na nie w trakcie dyskusji. W przerwach między sesjami goście mieli możliwość wstępu na salę wystawców, gdzie mogli porozmawiać z osobami reprezentującymi firmy farmaceutyczne.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz aktywny udział w Konferencji. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia!

dr hab. n. med. Alina Olender
prof. dr hab. n. med. Andrzej Siemiątkowski
dr hab. n. med. Wojciech Dąbrowski
dr n. med. Wojciech Chmiest

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA REPORTAŻU

MIEJSCE KONFERENCJI

e992d7ec65661782
hotel-sarmata-01
hotel-sarmata-03
hotel-sarmata-02


Hotel Sarmata *** Zespół Dworski

ul. Zawichojska 2, 27-600 Sandomierz

Zobacz pozostałe konferencje Medica Expert Conference