SPRAWOZDANIE

I Nadwiślańskie Warsztaty Dermatologiczne odbyły się w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku w urokliwym o tej porze roku Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Licznie zgromadzonych gości powitał w piątkowe popołudnie gość honorowy prof. Thomas Ternovitz oraz Organizatorzy – prof. Dorota Krasowska i dr Adam Borzęcki. Wczesnym popołudniem rozpoczęła się sesja naukowa, której przewodniczyli prof. D. Krasowska i prof. T. Ternovitz. Prof. Ternovitz przybliżył uczestnikom szczegóły swojej praktyki dermatologicznej z wykorzystaniem laserów w Stavanger, drugim co do wielkości mieście Norwegii. Następnie zespół prof. Krasowskiej i dr Borzęckiego przedstawił najważniejsze ogólne zagadnienia dotyczące laseroterapii. Po zakończeniu sesji naukowej Uczestnicy udali się na Rynek Kazimierski, gdzie przy akompaniamencie Grupy Klezmerskiej Berberys rozpoczęła się uroczysta Inauguracja Konferencji.

Kolejny dzień Warsztatów rozpoczął się od niezwykle bogatej sesji przypadków, której przewodniczyli prof. Witold Owczarek i prof. Mirosław Kwaśny. Po przerwie kawowej kolejną sesję rozpoczął prof. M. Kwaśny wykładem na temat współczesnej aparatury medycznej do terapii fotodynamicznej. Następnie własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie podzielił się prof. W. Owczarek, a dr P. Piłat, dr M. Raszewska i dr A. Borzęcki omówili wskazania do leczenia terapią fotodynamiczną, szczególnie leczenie chorób nowotworowych skóry, chorób okolicy anogenitalnej, a także pozanowotworowe wskazania do tej innowacyjnej i małoinwazyjnej metody. W interesującym wykładzie dr W. Rybak przedstawił problem właściwego doboru metody leczenia zmian naczyniowych oraz omówił technikę skleroterapii.
Po zakończeniu części naukowej Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w jednej z licznych przygotowanych atrakcji. Część osób skorzystała z możliwości zwiedzenia Kazimierza z przewodnikiem, dużym zainteresowaniem cieszył się również rejs statkiem po Wiśle.

Wykładom towarzyszyła wystawa firm farmaceutycznych i sprzętu medycznego. Zwieńczeniem Konferencji było wieczorne spotkanie w okolicy bulwaru nadwiślańskiego, gdzie przy ognisku i radosnej muzyce zespołu Uczestnicy mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze i wymiany doświadczeń nie tylko z zakresu laseroterapii.

Uczestnicy bardzo wysoko ocenili poziom merytoryczny wykładów i praktyczne znaczenie przedstawionych prezentacji specjalnie przygotowanych przez znakomitych ekspertów i praktyków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom z przybycie i zapraszamy już za rok na II EDYCJĘ !

ZAPRASZAMY DO GALERII Z EDYCJI I

[gallery_bank type="images" format="thumbnail" title="true" desc="false" responsive="true" display="all" sort_by="random" animation_effect="" album_title="true" album_id="2"]

Miejsce konferencji