fbpx

LASERY ZABIEGOWE W GINEKOLOGII

Mamy przyjemność zaprosić na kurs, który pozwoli Państwu na praktyczne zdobycie wiedzy w zakresie zastosowania NOWYCH TECHNOLOGII ZABIEGOWYCH w ginekologii estetycznej w gronie najlepszych specjalistów. Jest to kolejna dziedzina medycyny, w której laseroterapia zdobywa uznanie lekarzy i pacjentów.

Zabiegi wykorzystujące technologię laserową spowodowały sporo pozytywnych zmian w ginekologii estetycznej. Wykonywane zabiegi są bezpieczniejsze i bezinwazyjne co sprawia, że ryzyko niepotrzebnego uszkodzenia ciała zostaje zniwelowane do minimum, a po zabiegu pacjentka szybciej wraca do normalnego funkcjonowania. Technologia ta stworzona została dla kobiet borykających się z uciążliwymi problemami okolic intymnych. Dawniej plastyka narządów rodnych kobiet była wykonywana chirurgicznie przy użyciu skalpela, co niestety wiązało się z wieloma niedogodnościami i długim okresem rekonwalescencji pacjentki.

KILKA SŁÓW NA TEMAT KURSU

Kurs skierowany jest do lekarzy ginekologów, którzy chcieliby przy pomocy bezpiecznych i nieinwazyjnych metod kompleksowo pomagać swoim pacjentkom w uzyskaniu większego komfortu fizycznego a także psychicznego.

TEORIA: maximum 2 godziny

Podczas panelu teoretycznego uczestnicy wezmą udział w wykładach na temat:

- Wykład wprowadzający - Laser w ginekologii
- Laserowa rewitalizacja pochwy - dlaczego ginekolog ? - wskazania i przeciwwskazania
- Rewitalizacja pochwy a nietrzymanie moczu - możliwe powikłania po zabiegach
- Technika wykonywania zabiegów rewitalizacji pochwy
- Laser w ginekologii - praktyczne uwagi z własnego doświadczenia i literatury
- Dokumentacja / zgody pacjentów / wywiad
- Podsumowanie kursu

PRAKTYKA: minimum 3 godziny

W trakcie kursu uczestnicy będą asystować podczas zabiegów wykonywanych przez operatorów sprzętu. Każda grupa będzie uczestniczyła w zabiegach wykonywanych LASEREM CO2. Zgodnie z przedstawionym programem ramowym, każda grupa będzie uczestniczyła w minimum 2 zabiegach:
 
Podczas kursu będzie można także zapoznać się z ofertą dystrybutorów laserów na rynku polskim.

DLA KOGO?

Kurs dedykowany jest dla osób, które:

dokonały zakupu sprzętu i chciałyby powiększyć swoją wiedzę praktyczną

chcą podjąć świadomą decyzję o zakupie urządzenia dostosowanego do ich potrzeb

mają w planach rozszerzyć zakres usług w swoim gabinecie lub chciałyby podjąć pracę 
w gabinetach stosujących najnowszą technologię zabiegową

chcą zapoznać się z ofertą dystrybutorów

PROWADZĄCY KURS

prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer

Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników


Osobą prowadzącą kurs jest prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer - specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa od 1983 roku.

Jest kierownikiem II Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu – Ośrodka Klinicznego o najwyższym stopniu referencyjności .

Jest doświadczonym ekspertem, jak również współtwórcą wielu rekomendacji postępowania położniczo-ginekologicznego dla lekarzy położników-ginekologów w Polsce.

dr n. med. Anna Rosner-Tenerowicz


Dr n. med. Anna Rosner-Tenerowicz – lekarz specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa. 

Ekspert w dziedzinie diagnostyki prenatalnej oraz okołoporodowego monitorowania stanu płodu. Zagadnienia te stały się tematem jej doktoratu, obronionego z wyróżnieniem w 2013 roku.

Obecnie kieruje Działem Szybkiej Diagnostyki Prenatalnej oraz Centrum Ultrasonografii Zabiegowej Kliniki Ginekologii i Położnictwa - jedynymi takimi placówkami na Dolnym Śląsku, umożliwiającymi diagnozowanie i prowadzenie najtrudniejszych przypadków klinicznych ciężarnych pacjentek oraz wykonywanie specjalistycznej diagnostyki ginekologicznej. Posiada bogate doświadczenie w endoskopii ginekologicznej z zastosowaniem najnowszych metod obrazowania oraz w zabiegowej ultrasonografii ginekologicznej w technice 4D.

dr Aleksandra Zimmer


Dr Aleksandra Zimmer - asystentka w II Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu - ośrodka o najwyższym poziomie referencyjności.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, laureatka Stypendium Ministra Nauki dla najlepszych studentów w Polsce. Certyfikowany ultrasonografista IOTA group.

Szczególne zainteresowanie kieruje w stronę diagnostyki prenatalnej i patologii łożyska, ponadto od kilku lat zdobywa doświadczenie w zakresie ginekologii estetycznej w zakresie zabiegów wykonywanych w Centrum Medycznym ZimMed - doświadczeniem tym dzieli się na zjazdach krajowych i międzynarodowych.

WE WSPÓŁPRACY Z:

logo zimmed nowe

INFORMACJE O OPŁATACH


SZANOWNI PAŃSTWO,
Z UWAGI NA WARSZTATOWY CHARAKTER, W KURSIE MOŻE UCZESTNICZYĆ NIE WIĘCEJ NIŻ 24 OSOBY PODZIELONE NA GRUPY.

CENA OBEJMUJE

PROGRAM SZCZEGÓŁOWYKURS ODBĘDZIE SIĘ W HOTELU:

 

ul. Podwale 84, 50-414 Wrocław

FORMULARZ REJESTRACYJNY

W celu zarejestrowania się, prosimy o przejście do systemu rejestracji klikając w przycisk poniżej. Rejestracja jest jednoznaczna z zaakceptowaniem regulaminu wydarzeń organizowanych przez MedicaExpert Conference.
Przeczytaj Regulamin
 
 

PARTNERZY