20 - 21 LIPCA 2018

SPRAWOZDANIE

Letnia Akademia Dermatologii odbyła się po raz pierwszy, w dniach 20-21 lipca 2018 roku w Hotelu Kolumna Park w urokliwym Przygoniu koło Łodzi. Licznie zgromadzonych gości powitały w piątkowy poranek Organizatorki – prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt i prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak. Wczesnym popołudniem rozpoczęła się pierwsza część sesji kursów i warsztatów. Podczas konferencji każdy z uczestników miał możliwość wyboru 3 z 5 proponowanych kursów:

 • Zmiany czerwone w dermatoskopii
 • Lasery Naczyniowe – zabiegi w gabinecie dermatologicznym
 • USG doppler – jak prawidłowo interpretować wyniki
 • Kompresjoterapia – Workshop
 • Rodo w praktyce lekarskiej
 • Podczas trwania całego wydarzenia uczestnicy, podzieleni na grupy, brali kolejno udział w poszczególnych, wybranych przez siebie warsztatach.

  Po przerwie na lunch sesję wykładową rozpoczęła prof. Narbutt wykładem dotyczącym zapalenia naczyń w praktyce dermatologicznej. Sesja trwała 3 godziny, podczas których uczestnicy poszerzali swoją wiedzę z zakresu dermatologii naczyniowej słuchając wykładów zaproszonych ekspertów.Pierwszy dzień konferencji zakończył się letnią kolacją koleżeńską.

  Kolejny dzień zaczął się od drugiej części sesji kursów i warsztatów. Następnie odbyła się sesja wykładowa dotycząca chorób skóry. Prof. Narbutt wygłosiła wykład o chorobach neutrofilowych. W interesującym wystąpieniu prof. Owczarek przedstawił problem trądziku różowatego. Kolejną prelekcję poprowadziła prof. Lesiak skupiając się na temacie skóry naczyniowej. Po przerwie na lunch miała miejsce ostatnia część sesji kursów i warsztatów, aby każdy z uczestników wziął udział w interesujących dla siebie zajęciach.

  Wykładom towarzyszyła wystawa firm farmaceutycznych i sprzętu medycznego.

  Uczestnicy bardzo wysoko ocenili poziom merytoryczny wykładów i praktyczne znaczenie przedstawionych prezentacji specjalnie przygotowanych przez znakomitych ekspertów i praktyków. Możliwość uczestnictwa w warsztatach cieszyła się dużym zainteresowaniem i również została pozytywnie odebrana i oceniona.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy już za rok na II EDYCJĘ !

  prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt


  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak
  ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA REPORTAŻU

  MIEJSCE KONFERENCJI


  Hotel Kolumna Park


  ul. Hotelowa 1, 95-082 Przygoń


  Zobacz pozostałe konferencje Medica Expert Conference